
- Dette event har allerede funnet sted.
Webinar: Deling av Produksjonsplaner
12. mai - 14:00 - 15:00
Vi har gleden av å ønske velkommen til presentasjon av hva som er gjort og hva vi har lært av DIGINS pilot kalt Deling av produksjonsplaner.
Produksjonsplaner er viktige brikker i informasjonen DSOene trenger for en effektiv nettdrift. Et oppsett basert på standardisert informasjon gjør det mulig for DSO å effektivt motta produksjonsplaner inn i egne systemer fra kraftprodusentene med høyere oppløsning og fra flere aktører, som f.eks. småkraftverk. Dette muliggjør mer presise kraftflytanalyser og prognostisering i nettselskapene, som igjen vil føre til bedre utnyttelse av nettet.
Meld deg på webinar for å lære mer, se en live demo og delta i diskusjonen om veien videre for Deling av produksjonsplaner i DIGIN.
Tid: 12. mai kl 14:00 – 15:00
Sted: Teams (du mottar link dagen før webinaret hvis du melder deg på)
Foreløpig agenda:
- Oppstart og velkommen
- Hvorfor DIGIN-pilot for Deling av produksjonsplaner – hva ønsker vi å oppnå?
- Kort om prosjektet – hvem, hva, hvordan
- Hva er gjort så langt og hva har vi lært
- Oppsummering og tanker om veien videre.
- Diskusjon, Q&A (15 min)
Presentatører: Kristoffer Sletten, Agder; Jens Tore Holene, Elvia;
Kom og hør om resultatene og erfaringene fra piloten, samt delta i diskusjonen om hvordan vi bør ta denne jobben videre.